Меню
Остання редакція: 24 травня 2018

Дослідники з Фламандського інституту біотехнології VIB-UGent виявили ген, який значно збільшує зростання і кількість зерен кукурудзи

      

Дослідники з Фламандського інституту біотехнології VIB-UGent виявили ген, який значно збільшує зростання і кількість зерен кукурудзи

       Результати лабораторних досліджень були підтверджені протягом дворічних польових випробувань, проведених в Бельгії і США, які показали, що цей ген може збільшити урожай гібридів кукурудзи від 10 до 15 %, і були опубліковані в науковому журналі Nature Communications, повідомляється на сайті інституту.

       Згідно з повідомленням, вчені інституту VIB-UGent на чолі з професором Дірком Інзе (Dirk Inzé) і доктором Нидле Неліссеном (Hilde Nelissen) вивчили молекулярні механізми, що забезпечують ріст листя кукурудзи. За їх словами, розвиток листа є основою для розуміння процесів росту рослин: знання про те, як ростуть листя, забезпечують великий обсяг інформації про зростання рослини в цілому. Дослідники виявили ген кукурудзи PLA1, який значно збільшує ріст рослин і розмір органів рослини, таких як листя і качани.

       Наукові дослідження на клітинному рівні показали, що ген PLA1 збільшує тривалість росту рослини. «Рослини, що мають PLA1, стають великими, тобто виробляють більше зерен, що може принести більше вигоди фермерам», – говорить доктор Неліссен.

       Експерименти протягом декількох польових сезонів як в Бельгії, так і в Сполучених Штатах Америки показали, що ген PLA1 збільшує біомасу і урожай зерен кукурудзи інбредних ліній і гібридів. Польові випробування в Бельгії були проведені у співпраці з Інститутом сільськогосподарських і рибогосподарських досліджень.

       У тепличних умовах дослідники виявили, що ген PLA1 грає певну роль в тому, як рослини справляються зі стресом, викликаним посухою. Виявилося, що «стимулятор росту» PLA1 частково компенсує зменшення росту, що зазвичай відбувається в результаті тривалих періодів браку води під час посухи. Ці дані також дають перспективу для розвитку сільськогосподарських культур, що гарантує стабільні врожаї навіть тоді, коли погодні умови є менш сприятливими. Таким чином, нові сорти культур можуть допомогти впоратися з наслідками зміни клімату. В даний час подальші дослідження зосереджені на з'ясуванні молекулярних механізмів, які лежать в основі підвищення врожайності [agroportal.ua].