ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ

Колектив кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології ім. І.П. Чучмія вітає Сигиду Віктора Прокоповича, який 16 травня святкує свій 80-річний ювілей.

Сигида В.П. закінчив Уманський сільськогосподарський інститут у 1960 році, вчений агроном, кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

На роботу до Уманського сільськогосподарського інституту перейшов у 1976 році на посаду завідувача відділом насінництва, з 1977 по 1981 роки – старший викладач кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології, а з 1981 р. по 2014 р. – доцент кафедри.

Ним опубліковано більше 60 наукових праць з питань селекції і насінництва польових культур, є співавтором чотирьох посібників, у т.ч. „Інтенсивна технологія вирощування озимої пшениці” (1986), „Справочник по зерновым культурам” (1991), „Досягнення, напрями і завдання селекції окремих польових культур в Україні” (2009), більше 30 методичних розробок.

Надає дорадницьку допомогу господарствам зони університету. Досвідчений педагог, постійно удосконалює методику викладання.

Нагороджений медалями: в 1967 р. – Бронзовою медаллю ВДНГ СРСР, в 1970 р. – Ювілейною медаллю „За доблестный труд”, в 1973 р. – „За трудовую доблесть”, в 1986 р. – „Ветеран праці” і в 2010 р. медаллю Уманського національного університету садівництва „За заслуги”.

В 1973, 1974 і 1983 роках нагороджений нагрудним знаком „Переможець соціалістичного змагання”.

Неодноразово нагороджувався Почесними грамотами і грамотами Міністерства освіти і науки та Міністерства аграрної політики України.

Бажаємо миру і світлої долі,
Запалу, енергії, сили доволі.
Творчого вогнику, віри й наснаги,
Щедрості серця, людської поваги.
На довгих стежках Вашої ниви
Будьте завжди Ви здорові й щасливі!