Розпочато весняні польові роботи

Кукурудза важлива зернова і економічно вигідна культура.

Одним із основних способім підвищення її врожайності є збільшення кількості рослин на гектарі. Проте, щоб досягти значного успіху, у загущених посівах необхідно висівати гібриди з еректоїдною структурою листа. Еректоїдність обумовлює вертикальне розташування листків, що сприяє кращому освітленню нижніх листків й інтенсивнішому фотосинтезу. Цікавість  до еректоїдних форм обумовлена перспективністю їх використання для вирощування в загущених посівах, особливо зрошуваних. В селекції кукурудзи використання еректоїдних форм, останнім часом, набуло практичного значення. У виробництві стали актуальними саме еректоїдні гібриди.

Тож для вивчення прояву основних господарсько-цінних ознак гетерозисних гібридів та зразків кукурудзи в умовах Правобережного Лісостепу України, а також удосконалення селекційних технологій створення нових вихідних матеріалів кукурудзи в Уманському національному університеті садівництва аспіранткою кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології імені І. П. Чучмія Юлією Білокур 29 квітня 2021 року було розпочато посів  цінних зразків робочої колекції кукурудзи.

Юлія Білокур