Селекційна робота тривалістю 20 років.

Селекційна робота вчених Університету штату Вашингтон із тривалістю понад 20 років дала можливість отримати сорт яблук "Cosmic Crisp - космічно хрусткі".

Важливою особливістю яких є можливість зберігання у холодильнику до 10-12 місяців (зберігаючі свої смокаві якості) та повільне темніння мякоті.

Селекційні роботи щодо його створення було розпочато ще у 1977 році. Постійне поліпшення та удосконалення якого тривало 22 роки.

Перші  саджанці у США  для закладання комерційного саду зявляються у 2017 році і набувають шаленої популярності.

Нині в країні вирощується понад 12 мільйонів яблунь.

На ринку яблука мають вартість у три рази більшу.

Цей сорт має хорошу здатність до зберігання, фрукти залишаються дуже хрусткими та соковитими, зберігаючи при цьому свій повний смак, який варіюється від екзотичних фруктів до ківі та агрусу до апельсинової кірки. Плід має особливу консистенцію, клітини його приблизно вдвічі більше, ніж в інших яблуках.

Власник сорту WA38 та торгової марки Cosmic Crisp – Університет штату Вашингтон, США. Брюс Баррітт – заводчик.

Сьогодні на Міжнародному саміті Apple 2021, що відбувся у Больцано, Південний Тіроль, (Італія) яблучні консорціуми Vog та VIP представили садівникам новий сорт для вирощування: Cosmic Crisp (WA38), який дуже успішно вирощують в США.