Шаховий турнір

14 листопада 2018 року в аспірантській залі Уманського національного університету садівництва відбувся шаховий турнір, організований І.Ю. Рассадіною та радою студентського самоврадування.

Шахи — найбільш поширена інтелектуальна гра у цілому світі, одна із найбільш захоплюючих настільних ігор. Вона не тільки цікава, але й корисна для розвитку логіки.

Вважається, що гру придумали в Індії під час імперії Гуптів (гра в шахи символізувала військові дії). У 9 ст. її популярність поширилася і на Захід. З переказів відомо, що в неї грали ще за часів Київської Русі. Звичайно, з плином часу шахи зазнали багатьох вдосконалень, що зробили їх такими, якими вони є сьогодні. Перша сучасна шахівниця (світлі і темні квадрати) була зроблена в Європі у 1090 році.

У фіналі турніру зустрілися викладач – доцент кафедри рослинництва Василь Новак та студент Ярослав Яровий. Інтерес не вщухав навіть під час тривалої партії, яка закінчилась нічиєю.