Відбулась Міжнародна наукова конференція "Селекційно-генетична наука і освіта" присвячена світлій пам"яті видатного селекціонера Федора Микитовича Парія

16-18 березня 2016 р. на кафедрі генетики, селекції рослин та біотехнології ім. І.П. Чучмія відбулась Міжнародна наукова конференція "Селекційно-генетична наука і освіта", присвячена світлій пам"яті видатного генетика і селекціонера Федора Микитовича Парія.

Федір Микитович Парій – видатний український учений, генетик-селекціонер, доктор біологічних наук, завідувач кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології ім. І.П. Чучмія Уманського НУС.  За період своєї наукової діяльності Федір Микитович підготував вісім кандидатів  та двох докторів  наук; опублікував понад 150 наукових праць. Він автор 60 винаходів із технології селекції рослин та 90 сортів і гібридів різних сільськогосподарських культур.На жаль, життя видатного генетика обірвалось 24 січня цього року.

Розпочав конференцію проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, який привітав всіх присутніх, згадав теплими словами колегу, видатного генетика – Федора Парія та побажав плідних наукових дискусій.

На конференції були присутні вчені Уманського НУС, провідних селекційних установ України та інших держав, зокрема Молдови.

В кожній з доповідей колег, запрошених гостей лунали теплі слова, присвячені світлій пам’яті генетика, котрий назавжди ввійшов в історію української науки.