Остання редакція: 11 жовтня 2021

Аграрний бізнес сьогодні

У вересні  в Уманському національному університеті садівництва відбулася відкрита лекція на тему «Аграрний бізнес сьогодні» з колишнім доцентом факультету агрономії Калієвським Максимом Валерієвичем, заступником директора департаменту по аграрному супроводженню і розвитку бізнеса компанії ТОВ «Група Агропродінвест».

На занятті студенти були ознайомлені з перспективними технологіями, що використовуються в сучасній агрономії, а також правилами та умовами прийому на роботу в аграрні підприємства України.

Супутникові технології, електронні метеостанції, системи автоматичного поливу та контролю за вологістю ґрунту — а ще мобільні додатки, спеціальне програмне забезпечення. Раніше їм допомагав посівний календар, народні прикмети та прогноз погоди. Тепер на їхньому озброєнні — смартфони, планшети, дрони, мобільні застосунки. Вони — це українські фермери. Їм допомагають технології.

Кожна прогресивна країна світу ( яка має статус аграрної) запроваджує у сільському господарстві так званий принцип «точного землеробства», тобто, управління кожним квадратним метром землі. Обробіток поля, посів, внесення добрив, боротьба із бур’янами та шкідниками – все це відбувається автоматично, заощаджується кількість посівного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин тощо. Та й самі лише онлайн-сервіси забезпечують цивілізоване використання земель, підвищують її цінність та інтелектуальну спроможність ринку, а і ще – і це чи не найважливіший нюанс в сучасній Україні – зводять до нуля корупційні ризики, скажімо, при оформленні права власності на земельну ділянку.

Аграрний бізнес – перспективне поле для реалізації стартапів або просто підприємницьких амбіцій