Залучення представників виробництва до викладання дисциплін

Залучення представників з виробництва до викладання навчальних дисциплін є запорукою підготовки висококваліфікованих фахівців. Доцентом кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології Іриною ДІОРДІЄВОЮ спільно з дослідником із селекції та генетики сільськогосподарських культур ТОВ «Лімагрейн Україна» Марією ТИХОМИРОВОЮ проведено відкриту лекцію із дисципліни «Біотехнологія в рослинництві» за темою «Мікроклональне розмноження рослин» у дистанційному форматі для студентів І курсу магістратури.

На лекції розглянуто етапи мікроклонального розмноження, його переваги та практичне застосування у сільськогосподарському виробництві. Охарактеризовано методи добору експлантів, їх перенесення на живильне середовище, активацію розвитку меристем та адаптацію рослин-регенерантів до умов in vivo. Наголошено на перспективності використання мікроклонального розмноження для прискореного ведення первинного насінництва.

Ірина ДІОРДІЄВА